Kaymakamımız Muhammed Sait BAYTOK Karacaören Mahallesindeki incir işletme ve büyükbaş hayvancılık toplu sağım ve bakım yeri proje sahasını yerinde inceledi.

Kaymakamımız Karacaören mahallesin bulunan Yerel ürünler paketleme ve işleme tesisini ziyaret etti. İşletme sahibi ve mahalle muhtarı olan Mustafa KIROĞLAN birlikte tesisi gezen Kaymakamımız tesis hakkında bilgi aldı. 2009 yılında açılan Yerel ürünler paketleme ve işleme tesisi bütün yıl faaliyette olup 5-45 arasında kişi istihdam edilmektedir. İncir, ceviz, kestane sucuk vb ürünler işlenerek doğrudan veya büyük firmalara fason olarak çalışmaktadır.

Daha sonra Karacaören Mahallesinde kurulması planlanan büyükbaş hayvancılık toplu sağım ve bakım yeri tesisi hakkında Kaymakamımızı mahalle muhtarımız Mustafa KIROĞLAN'dan bilgi aldı. Proje ile birlikte büyükbaş hayvanların köy dışında toplu bir şekilde bakımı ve sütlerinin sağılması planlanmakta, tesis sayesinde süt hijyeninin ve kalitesinin artması ve daha yüksek fiyata pazarlanması hedeflenmekte.

Kaymakamımız mahalle sakinlerinden iki yaşlı vatandaşın davetini geri çevirmeyerek hane ziyaretlerinde bulundu.Yaşlı vatandaşlarımızla sohbet edip çay içtikten sonra ziyaretini sonlandırarak Karacaören Mahallesinden ayrıldı.